Reklam
Reklam

Alaşehir'de Semt Pazarları Kapatıldı

Alaşehir Haber - Alaşehir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Abdullah Uçgun başkanlığında toplandı.

Alaşehir'de Semt Pazarları Kapatıldı

Alaşehir Haber - Alaşehir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Abdullah Uçgun başkanlığında toplandı.

Reklam
Alaşehir'de Semt Pazarları Kapatıldı
02 Nisan 2020 - 17:29

HABER : ALİ YILDIRIM // ALAŞEHİR HABER
Alaşehir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Abdullah Uçgun  başkanlığında toplandı.

Toplantıda  her hafta Salı ve Cuma günleri  Alaşehir’de kurulan semt pazarları ve haftanın diğer günleri, Alaşehir’e bağlı Yeşilyurt, Kavaklıdere, Uluderbent, Kemaliye, Killik  ve Piyadeler gibi büyük mahallelerde kurulan semt pazarları kapatıldı. 

Dünya çapında salgın olan ve  Türkiye’yi de olumsuz yönde etkileyen Korona virüs karşısında vatandaşları koruma, salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan önlemler kapsamında,  bu günden itibaren pazarlar kapatıldı.

Vatandaşların  ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için  Alaşehir Kapalı Pazar yeri  ve mahallelerde Belediye tarafından gösterilen yerlerde daimi sergi açılarak haftanın her günü satış yapılabilecek. 
Alaşehir kaymakamı Abdullah Uçgun, Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de olumsuz etkileri görülen korna virüs salgınına karşı korunabilmek, vatandaşlarımızın salgından etkilenmemeleri için böyle bir uygulama yapmak zorunda kaldık. Temel amacımız önce vatandaşlarımızın sağlığını korumak, aynı zamanda salgının yayılmasını önlemek. Pazarların kapalı kaldığı sürece, kapalı Pazar yerinde ve şehrin diğer mahallelerinde sergiler arası en az 15 metre mesafe korunarak kontrollü olarak  manavların satış yapmalarına izin verilecek. Böylece alışverişi yedi güne yayarak kalabalık oluşmasını önlenmiş olacağız. Satış esnasında esnafların maske ve eldiven kullanmaları zorunlu olacak, vatandaşların sebze ve meyvelere dokunmamaları için gerekli tedbir alınacak, dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum